Jak se zbavit mravenců na zahradě

Obsah článku

1. Přemnožení mravenci na zahradě

Mravenec na zahrádce

Mravenci začínají na jaře brát zahrádky útokem jakmile je dostatečně teplo. Pokračují ve stavbě svých obydlí a zašínají hledat potravu pro svojí kolonii. Přitom se pouští jak do plodové zeleniny tak do keříků kvůli pupenům.  Často je nalezneme u jahodníků.  Kromě samoteného okusování rosltinám vadí kyselina mravenčí díky níž listy rostlin žloutnou a chytají kadeřavost.  Plody takto napadených rostlin za moc nestojí co do velikosti a zdraví. 

 

Mravenci mohou poškozovat kořenové systémy rostlin podrýváním a vynášením půdy. Mravenci na svém těle mohou vynášet různé výtrusy a hniloby, nebo larvy z kolonií škodlivého hmyzu zejména mšic, larev mery hrušňové, larvy i samičky červců, především puklice švestkové. Mravenci mají rádi jejich sladké exkrementy a chrání je před jejich predátory.

 

jak na mravence

2. Jak se zbavit mravenců na zahradě

přemnožení mravenci na zahradě

HNOJÍK většinou funguje i na mravence. Většinou píšeme z toho důvodu, že se našlo pár zákazníků, kteří tvrdí že jim HNOJÍK nepomohl. Valná většina však hlásí že samotný posyp zafungoval, jindy bylo třeba přistoupit k zálivce. Šanci na zbavení se mravenců pomocí HNOJÍKU odhadujeme na více jak 80%.

Většine zafungoval obyčený posyp kolem rostlin kde mravenci tropili neplechu. Často nám zákazníci psali, že mravenci vypadali zmateně a hledali mšice na které hnojík funguje takřka 100%. V několika případěch kdy hnojík na mravence nepomohl formou posypu pomohla aplikace formou zálivky.

4. Zákazníci z facebooku a emailu

co proti mravencům
co proti mravencům
co proti mravencům
co proti mravencům
co proti mravencům
co proti mravencům

4. Další články o škůdcích

4. Mohlo by Vás zajímat