Co proti slimákům

Co proti slimákům

Obsah článku

Slimák na zahrádce

Jaké škody může napáchat slimák

Slimáci obvykle okusují okraje listů nebo do nich vyžírají díry. Někdy se stane, že slimák přes noc zlikviduje celou rostlinu – to pak mluvíme o holožíru. Největší a nejviditelnější škody způsobují slimáci na jaře, kdy jsou sazeničky rostlin malé a slabé a okousání slimákem je vážně poškodí nebo úplně zničí. Nejraději si pochutnávají na salátech, mladých výhoncích kopru, ale nepohrdnou ani okrasnými rostlinami. Čím větší slimáci jsou, tím větší škody způsobují. Slimák denně spořádá zelenou hmotu v množství ¼ své hmotnosti. I když slimák rostlinu nesežere celou, tak okousaná místa jsou živnou půdou pro bakterie a houby, které způsobují hnilobu rostlin. Proto je dobré okousané listy z rostlin odstraňovat.

Text prevzat z webu ceskazahradka.cz

co proti slimákům

Co proti slimákům?

Na slimáky funguje výborně indický běžec, dva drátky kolem zahrádky na 9V baterii, nebo naše hnojivo. Víme že jedna vlašťovka jaro nedělá, ale to co mi popsala zákaznice níže je myslím dobrý startovací bod od kterého se odrazíme a budeme zjišťovat účinky hnojíku i na tohoto zahradního škůdce.

Nezávislé hodnocení účinků od celoročního farmáře

Účinek hnojíku na slimáky

Jak jsme se doveděli o účinku na slimáky

Je to takový až dojemný příběh který začal kdysi tím, že si  tato zákaznice Helena stěžovala, že ji HNOJÍK nefunguje na mšice. Takže jsem paní volal a radil jak správně aplikovat a na co si dávat pozor. Postupně se těch škůdců zbavila a později mě neváhala kontaktovat a podělit se o novou zkušenost, kterou získala se slimáky a hnojíkem na bohyškách. Celou messenger konverzaci si můžete prohlédnout na screenech níže. Fotografie napravo jsou ty zmiňované bohyšky.

 

bohyška s dírou od slimáka

Sceeny konverzace se zákaznicí

slimáci na roslinách
slimáci na roslinách
slimáci na roslinách
slimáci na roslinách