Obsah

Jakým způsobem hnojit Hnojíkem

Posyp Hnojíkem - větší plochy kde prší, nebo zaléváte hadicí

Zapracujte do zeminy před sadbou. Posypejte zeminu v koncentraci cca 1% Hnojíku na objem zeminy a zahrabejte hrabičkami.

V průběhu růstu rostlin lehce sypte kolem rostliny (pocukrovat hnojivem kolem stonku). Pravidelně zalévejte pohnojené rostliny.


Síla "pocukrování" závisí na velikosti rostliny. Statným rostlinám můžete dát až polévkovou lžicí posypu (15ml) kolem stonku. Spálit rostlinu nemůžete ani věší koncentrací, jen rozumná míra dávky se lépe rozkládá.

U trávníku posypte rovnoměrně rozhozem 1L hnojiva na cca 28m2 před dešti. Použijte 4x za rok dle článku o hnojení trávníku níže. Aplikovat samosebou můžete i zálivkou či postřikem.

Zálivkou - výborné na pokojové rostliny

Rozmíchejte, nebo vylouhujte 1 čajovou lžičku (5ml) Hnojíku v 1L vody. Zalijte rostliny jako běžně touto zálivkou.


Výluhem můžete rostliny polít celé přes listy například z konve. Hnojivo se celé nerozpustí, ale můžete jeho rozpustnost zvýšit tím, že ho rozmixujete v mixéru či mlýnku na kafe (viz video hnojení keřů níže). Nerozpuštěné hnojivo se bude postupně na půdě rozkládat a dlouhodobě zásobovat rostlinu živinami.

Postřik - Výborné na stromy, keře. Okamžitý účinek díky absorbci látek přes listy rostlin.​

Rozmíchejte, nebo vylouhujte 1 čajovou lžičku (5ml) Hnojíku v 1L vody. Výluh proceďte abyste neucpali postřikovač (kafe filtr, silonka, přeložená látka atp.)

Můj způsob hnojení starých velkých stromů.
V nádobách, nejčastěji 90-ti litrových rozmíchám hnojík a nechám odležet, asi tak den, občas pořádně promíchám. Na poslední fotce je odležený hnojík v kyblících a rozmíchávání nového. Před použitím zálivku hodně zamíchám, aby se logr pěkně rozvířil a rozlévám v kyblících pod koruny stromů. Počet kyblíků podle velikosti a nemoci stromu. Zalévám při deštivém počasí a raději poloviční koncentraci a dvakrát. Naposledy jsem takhle rozléval kolem 1200l hnojíku-roztoku. Tato metoda se mi osvědčila.
2023 05 12 13 23 24
2023 05 05 08 58 48 1

Jak zesílit účinek na škůdce a nemoci rostlin

Samotný Hnojík obsahuje malý poměr svlečků které mají na svědomí repelentní účinek na škůdce a nemoci rostlin. Účinek tak můžete zesílit buď

a) Zesílíte koncentraci výluhu na polévkovou lžíci (15ml) Hnojíku na 1L vody.

b) Přídáte svlečky . Ideální poměr je 2 čajové lžičky Hnojíku a 1 čajová lžička svleček na 1L vody.

c) Budete déle louhovat. Někomu pomáhá i slabší výluh ale 3 dny louhovaný.

Jak tušíte, tak ideál je pořádně vylouhovaná varianta B :).

Při snaze vyhrát souboj se škůdcem či nemocí doporučujeme napadené rostliny
takto silnou zálivkou pohnojit 3x v jednom týdnu a to celoplošně tj. polít celou rostlinu (postřik i zálivka dohromady). Svlečky také zahrabte kolem kořenů rostlin.

Elixír na škůdce ze svleček

Pokud se potýkáte s odstraněním škůdců a právě jste narazili na Hnojík.cz, tento způsob přípravy výluhu je pro vás tou nejlepší volbou. Jedná se o nejúčinnější metodu, která zafunguje na jakýkoliv problém. Výluh aplikujte třikrát týdně na napadené rostliny tak, že je celé pokropíte. Kromě toho zahrabte trošku svleček kolem kořenů rostlin, a zbavíte se tak i těch nejodolnějších škůdců bez použití chemie.

Kolikrát za rok hnojit rostliny

jak často hnojit s hnojivem Hnojík

Proč hnojit hnojivem Hnojík

Hnojení hnojivem Hnojík přináší několik výhod a důvodů, proč je to vhodná volba pro hnojení rostlin:

  • Kvalitní živiny: Hnojivo Hnojík obsahuje vyvážené množství živin, které jsou důležité pro zdravý růst a vývoj rostlin. Obsahuje dusík, fosfor, draslík a další živiny, které jsou nezbytné pro správnou výživu rostlin.

  • Rychlé a účinné vstřebávání: Hnojivo Hnojík je ve formě, která umožňuje rychlé a účinné vstřebávání živin rostlinami. To zajišťuje, že rostliny získají potřebné živiny včas a mohou se efektivně rozvíjet.

  • Snadná aplikace: Hnojivo Hnojík je snadno aplikovatelné. Lze ho použít posypem kolem rostliny, zalitím vodou nebo postřikem na listy rostlin. To poskytuje flexibilitu při aplikaci v různých situacích a typu rostlin.

  • Bezpečnost a šetrnost k životnímu prostředí: Hnojivo Hnojík je vyrobeno s ohledem na bezpečnost a šetrnost k životnímu prostředí. Dodržuje přísné standardy a obsahuje pouze látky, které jsou neškodné pro rostliny, zvířata a lidské zdraví.

  • Prospěšné mikroorganismy: Hnojivo Hnojík obsahuje prospěšné mikroorganismy, které podporují zdravou půdu a růst rostlin. Tyto mikroorganismy pomáhají zlepšit strukturu půdy, zvyšují odolnost rostlin vůči škodlivým organismům a zlepšují absorpci živin.

  • Maximální výsledky: Použití hnojiva Hnojík ve správné dávce a podle doporučení výrobce přináší maximální výsledky. Rostliny jsou zdravé, mají lepší odolnost proti chorobám a škůdcům a dosahují vyšší úrody či bohatšího kvetení.

  • Chitin:  Přítomnost chitinu působí jako fyzická bariéra pro jiné škůdce, což jim znemožňuje proniknutí nebo usazení na rostlině. Tyto látky fungují také  jako chemické signály pro další škůdce, aby se vyhnuli oblastem s přítomností chitinu.

  • Posílení obranyschopnosti rostlin: Hnojivo Hnojík obsahuje živiny a stopové prvky, které podporují obranyschopnost rostlin. Silné a zdravé rostliny mají tendenci být odolnější vůči škůdcům a chorobám, což může fungovat jako repelentní účinek.

  • Celkové zdraví rostlin: Pravidelné a vyvážené hnojení hnojivem Hnojík podporuje celkové zdraví rostlin. Zdravé rostliny mají lepší schopnost odolávat škůdcům a chorobám, což také působí jako repelentní mechanismus.

Návod na použití Hnojíku ke stažení

Zahrada ve městě - pokusy s Hnojíkem

Celoroční farmář a jeho boj se slimáky a mšicemi. Test různých hnojiv včetně Hnojíku.

Obecné zásady hnojení

Zajímavé odkazy