Okrasné keře neopadavé

Obsah

Okrasné keře neopadavé

Okrasné keře neopadavé (stálezelené keře) jsou výbornou volbou pro každého, kdo hledá rostlinu, která poskytuje celoroční zeleň a krásné květy. Tyto keře jsou velmi užitečné v zahradní architektuře, protože mohou sloužit jako solitéry nebo jako součásti živých plotů. V tomto článku si představíme několik nejpopulárnějších okrasných keřů neopadavých a jejich vlastnosti.

okrasné keře neopadavé rododendron pink flower

Rododendron
Rododendrony jsou velmi populární kvetoucí keře, které jsou často pěstovány jako solitéry. Tyto keře mají krásné květy v různých barvách, které se objevují na jaře a na začátku léta. Rododendrony preferují mírně kyselou půdu a polostín a jsou velmi odolné..

 

Kalmie
Kalmie jsou další krásné kvetoucí keře, které jsou ideální pro slunná a mírně vlhká stanoviště. Tyto keře mají malé kožovité listy a květy v různých odstínech červené a růžové barvy. Kalmie jsou velmi odolné a snadno se udržují.

 
okrasné neopadavé keře Kalmie
okrasné keře neopadavé tisovec

Tisovec
Tisovec je keř s jehlicovitými listy, který je ideální pro slunná a dobře odvodněná stanoviště. Tyto keře jsou velmi odolné a mohou dorůst až do výšky 5 metrů. Tisovci mají krásné červené plody, které jsou velmi dekorativní.

 

Skimmie
Skimmie jsou keře, které mají kožovité listy a květy v různých barvách. Tyto keře jsou vhodné pro mírně stíněná stanoviště a preferují mírně kyselou půdu. Skimmie jsou velmi odolné a snadno se udržují.

 
okrasné keře neopadavé skimmia
okrasné neopadavé keře mahonie

Mahonie
Mahonie jsou keře s jehlicovitými listy a žlutými květy, které se objevují na začátku zimy. Tyto keře jsou vhodné pro slunná a mírně vlhká stanoviště a jsou velmi odolné.

 

Eriobotrya japonica
Eriobotrya japonica je keř s velkými, kožovitými listy a bílými květy. Tyto keře jsou vhodné pro slunná a dobře odvodněná stanoviště a jsou velmi odolné. Eriobotrya japonica produkuje ovocné plody, které jsou velmi chutné a bohaté na vitamíny.

 
okrasné keře neopadavé lokvát japonský
okrasné keře neopadavé pieris japonský

Pieris
Pieris jsou keře s lesklými, kožovitými listy a květy v různých odstínech růžové a bílé barvy. Tyto keře jsou vhodné pro mírně stíněná stanoviště a preferují mírně kyselou půdu. Pieris jsou velmi odolné a snadno se udržují.

 

Ilex
Ilex, neboli cesmína, je keř s lesklými listy a červenými plody, které jsou velmi dekorativní. Tyto keře jsou vhodné pro slunná a dobře odvodněná stanoviště a jsou velmi odolné. Ilexy jsou výbornou volbou pro živé ploty.

 
okrasné neopadavé keře ilex
okrasné keře neopadavé osmanthus

Osmanthus
Osmanthus jsou keře s kožovitými listy a květy v různých odstínech bílé a oranžové barvy. Tyto keře jsou vhodné pro slunná a mírně vlhká stanoviště a jsou velmi odolné. Osmanthusy jsou výbornou volbou pro solitéry nebo jako součásti živých plotů.

 

Okrasné keře neopadavé jsou skvělou volbou pro každou zahradu. Tyto keře poskytují celoroční zeleň a krásné květy a jsou velmi odolné a snadno se udržují. S výběrem správného druhu a vhodným stanovištěm a péčí o keř, můžete vytvořit krásnou a zdravou rostlinu, která bude dodávat vaší zahradě úžasnou atmosféru.

Nákup na eshopu

Další zajímavé články