Zimní zahrada z pohledu hnojení

Příprava záhonů na zimu z pohledu hnojení

Je důležité pro dobré výnosy připravit rostliny na přezimování a to dodáním látek, které rostliny během sezóny spotřebovaly. Živiny jsou v hnojivech a aby byly dostupné již na již na jaře pro sabu, tak je potřeba tato hnojiva použít již na podzim.  Pokud bychom hojili až na jaře, dojde k uvolnění živin až v průběhu sezóny. 

Keré rostliny určite na podzim přihnojit.

Vaší pozornosti by na podzim neměly uniknout jahody, česnek, trávník, keře a stromy.  Jahody je třeba přihnojit aby lépe přezimovaly a měly příští sezónu více květů, což znemaná í více plodu a tímpádem jahod. Česnek se přihnojuje při podzimní sadbě. Trávník po přihnojení lépe přezimuje a bude odolnější proti plísním a nemocem. Stejně tak keře a stromy potřebují získat vyšší odolnost prosti vymrzaní a nemocem. Dříve Vám také na jaře nasadí poupata.

A co vápník?

Jednou za 4roky je dobré dodat do záhonů vápník.  Můžete použít namletý dolomitový vápenec, nebo mixérem namleté vaječné skořápky. Dobrý zdroj je také dřevěný popel.

HNOJÍK jeho skvělé vlastnosti

HNOJÍK je králem hnojiv. Jako jediné hnojivo obsahuje Chitin s repelentním účinkem na škůdce a nemoci rostlin. Jeho malý objem nahradí velké dávky jiných organických hnojiv a zároveň se s jeho použitím nemusíte bát spálení rostliny. Má totiž neutrální PH. A co víc, dá se použít naprosto na všechny rostliny a to včetně kaktusů, bonsaí atp.

Hnojík je České organické hnojivo, ale je možné ho sehnat jak v Čechách, tak  na Slovensku.

hnojivo na orchideje - Hnojík.cz

Sázení česneku

Hnojení záhonů na podzim

Pro více článků zaměřených na konkrétní rostliny se podívejde ZDE.