Péče o rostliny v zimě – krátká verze sazenicka

NAPLÁNUJTE SI ÚSPĚŠNÝ ROK S ROSTLINAMI: 
5 ROSTLIN, KTERÉ OCENÍ PÉČI NA PODZIM A V ZIMĚ

Obsah

Některé zahradní rostliny byste neměli s výživou vynechat, protože se Vám to rozhodně vyplatí. Bavíme se zejména o  jahodách , česneku,  trávníku, stromech a keřích. Podzim je čas kdy vracíme do půdy vyčerpané živiny. Bez doplnění správných látek nelze očekávat ideální úrodu. Každý se již setkal s hnojivy, ať už chemickými nebo naopak organickými. Z těch přírodních známe slepičí, koňský či kravský trus – hnůj. Nově máme  na českém a slovenském trhu k dispozici trus hmyzí. Když jsme nad tím v redakci přemýšleli, řekli jsme si – proč ne? Za pokus to stojí! Spojili jsme se s HNOJIK.CZ , abychom pro vás zjistili více informací.

Little kid in hat and coat in winter snowy garden

Hmyzí trus

hmyzi trus v barelu s peciatkou

Organické hnojivo HNOJÍK

HNOJÍK je superkvalitní přirodní hnojivo vhodné pro ekologické zemědělství. Za hranicemi je známé jako „insect frass“. Základní složení látek jako je dusík, fosfor a draslík snese srovnání s trusem slepičím nebo žížalím vermikompostem. Rozdíl a zároveň výhoda trusu hmyzího je v tom, že má neutrální PH , je bez zápachu a není třeba jej zpracovávat a ředit před použitímDíky neutrálnímu PH není možné rostliny přehnojit tj. spálit jim kořeny či listy, když Vám ujede ruka při hnojení. Dále obsahuje Křemičitany , které zesilují stěnky rostlinných buněk.

hnojivo pro pokojové rostliny

Chitin a jeho skvělé repelentní účinky proti škůdcům a nemocem

Chitin 100% přírodní látka obsažená v krovkách brouků či motýlích křídlech. Díky ní má HNOJÍK repelentní účinky na škůdce, který okusuje rostliny. Rostlina dokáže Chitin zpracovat což má za následek, spuštení autoimunitní reakce, která působí na rostliny jako vakcína. Rostlina je pevnější, odolnější a ubrání se většině škůdcům jako jsou mšice, molice, sviluška, vlnatka, dřepčík, krytonosec, vrtule ořechová a další. Škůdci tak nejsou likvidování, ale odrazeni vůbec u rostlin být. Poradí si s nemocemi jako je šárka švestek, kadeřavost broskvoní atp.

Kompost a zelené hnojení je skvělá možnost zapravení živin do půdy před vysazením česneku . Do půdy musí být zaorány v hloubce 25 cm nejpozději v polovině září , aby se předešlo možnému přenosu onemocnění . Snadnější variantou je jemně posypat HNOJÍK do jamky pod stroužek česneku v hloubce do  do 8cm po povrchem.

Na podzim je velice doporučené přihnojit jahodníky. Nejen že jim to pomůže přezimovat, tak Vám nadělí příští rok více květů = více jahod. Jak na to i další oblíbené dotazy týkající se jahod, se můžete více dočíst v článku JAHODY .

Odolný trávník vyžaduje na podzim přidat draslík. Zvýší se jeho odolnost proti vymrzání a nemocem. Hnojením posílíte kořeny a zvýšíte ukládání dusíku, který se využije příští jaro. Budete-li sypat na trávník HNOJÍK, tak si vystačíte s 1L HNOJÍKU  na cca 25 m2 plochy.

 

Vánoční růže

Začněte už při jejím výběru, abyste si domů přinesli krásnou, zdravou rostlinku, přiměřeně zabalenou na aktuální počasí. Stejně jako každá rostlina potřebuje světlo, teplo, vodu a živiny. Když se aklimatizuje, umístěte ji mimo tepelný zdroj i průvan, ale s dostatečným rozptýleným světlem. Zálivku jí dopřejte, když substrát svrchu vyschne a zbylou tekutinu ze zálivky z misky pod květináčem nezapomeňte vylít. Jako zálivka je vhodný výluh z Hnojíku, hmyzího trusu .

Vánoční kaktus

I když jej řadíme mezi kaktusy, má rád vlhčí prostředí a poměrně vydatnou zálivku přibližně 1x týdně. Aby Vánoční kaktus bohatě rozkvetl i následující rok o Vánocích stačí zachovat 3 jednoduché podmínky: dostatek vyvážených živin a správné nastavení světelných i tepelných podmínek pro Vánoční kaktus. Jak na to? Co zahrnuje péče o vánoční kaktus? A jak odlišit Vánoční kaktus od ostatních? Odpovědi na tyto otázky naleznete v článku: Vánoční kaktus .

Nákup HNOJÍKU