Leták na krabice

Použití přírodního hnojiva HNOJÍK

Videa a postupy na https://hnojik.cz/davkovani/

Jak často hnojit Hnojíkem?

Způsoby hnojení obecně:

Posyp – Hnojivo rozprašte na půdu, nebo kolem samotných rostlin.

Zálivka – Hnojivo protřepejte v PET lahvi, promíchejte v konvi či jiné nádobě, nebo louhujte  v nádobě pomocí akvarijního vzduchování.

Postřik – Vyrobte zálivku pomocí pravidelného míchání hnojiva ve vodě, nebo pomocí akvarijního vzduchování. Vodu přeceďte přes silonku, louhovací sáček, či jinou látku a tu dejte do postřikovače. Zbytek vody s nerozloženým hnojivem použijte na zeminu kolem rostlin.

Posyp se dá použít na všechny rostliny, pokud jsou zdravé. U napadených, nebo nemocných rostlin je velice vhodné vyrobit zálivku a z té aplikovat hnojivo postřikem a zálivkou současně. Zálivka spolu s postřikem mají rychlejší nástup léčivého účinku. U rostlin jako jsou například rajčata a okurky se vyhněte postřiku na listy. Při léčbě rostlin aplikujte výše zmíněný postup opakovaně například 3 dny po sobě.  Pro jistotu výsledku přimíchejte k hnojivu SVLEČKY v poměru 50/50 tj. polovina polévkové lžíce Hnojíku a polovina lžíce SVLEČKŮ. Existují škůdci (např: Mšice, Molice, Slivušky,…), u kterých je aplikace SVLEČKŮ nutná pro odpuzení škůdců.

Hnojení rostlin doma i na zahradě

Posypem – Lehce posypat kolem rostliny (pocukrovat hnojivem kolem stonku), poté pravidelně zalévat vodou pohnojené rostliny.

Zálivkou – Vylouhujte či protřepejte hnojivo ve vodě. Zalijte kolem rostliny.Postřikem – Z připravené zálivky si můžete vzít “VODU PLNOU ŽIVIN”  a aplikovat ji postřikem na listy rostlin. Nerozložené hnojivo na dně nádoby se zálivkou použijte na půdu kolem rostlin.

Koncentrace zálivky

  • Zdravé rostliny = 1 čajová lžička (5 ml) na 1L vody v zálivce. Průměrně 1x za měsíc.
  • Nemocné/napadené rostliny = 1 polévková lžíce (15 ml) na 1L vody v zálivce. Aplikovat 3x za týden ideálně postřik i zálivku dohromady. Pro jistotu účinku přidejte SVLEČKY.

Hnojení trávníku

Posypte rovnoměrně trávník rozhozem rukou, nebo rozhazovačem hnojiv. Použijte 4x za rok v koncentraci 1L hnojiva na cca 25 metrů čtverečních.

Více informací na https://hnojik.cz/hnojeni-travniku/

Základní pravidla na závěr

Vždy je lepší hnojit méně než více. U Hnojíku v žádném z případů neriskujete spálení rostlin. Ve slabé vrstvě se hnojivo lépe rozkládá, nenechávejte hnojivo hnít v silné vrstvě. S Hnojíkem je hnojení jednoduché, snadné a bezpečné. Dodržujte četnost hnojení dle tabulky než získáte vlastní zkušenost u svých rostlin a zjistíte, co jim nejvíce vyhovuje. Hnojivo uskladňujeme v suchu a vydrží Vám pak po mnoho let.

Přidejte se k nám do Facebookové skupiny “Máme rádi Hnojík” a čtěte spokojené recenze zákazníků, nebo se ptejte na jejich názory a rady o Hnojíku.