Použití přírodního hnojiva HNOJÍK

Videa a postupy na https://hnojik.cz/davkovani/

Jak často hnojit Hnojíkem?

Způsoby hnojení obecně:

Posyp – Hnojivo rozprašte na půdu, nebo kolem samotných rostlin.

Zálivka – Hnojivo protřepejte v PET lahvi, promíchejte v konvi či jiné nádobě, nebo louhujte  v nádobě pomocí akvarijního vzduchování.

Postřik – Vyrobte zálivku pomocí pravidelného míchání hnojiva ve vodě, nebo pomocí akvarijního vzduchování. Vodu přeceďte přes silonku, louhovací sáček, či jinou látku a tu dejte do postřikovače. Zbytek vody s nerozloženým hnojivem použijte na zeminu kolem rostlin.

Posyp se dá použít na všechny rostliny, pokud jsou zdravé. U napadených, nebo nemocných rostlin je velice vhodné vyrobit zálivku a z té aplikovat hnojivo postřikem a zálivkou současně. Zálivka spolu s postřikem mají rychlejší nástup léčivého účinku. U rostlin jako jsou například rajčata a okurky se vyhněte postřiku na listy. Při léčbě rostlin aplikujte výše zmíněný postup opakovaně například 3 dny po sobě.  Pro jistotu výsledku přimíchejte k hnojivu SVLEČKY v poměru 50/50 tj. polovina polévkové lžíce Hnojíku a polovina lžíce SVLEČKŮ. Existují škůdci (např: Mšice, Molice, Slivušky,…), u kterých je aplikace SVLEČKŮ nutná pro odpuzení škůdců.

Hnojení rostlin doma i na zahradě

Posypem – Lehce posypat kolem rostliny (pocukrovat hnojivem kolem stonku), poté pravidelně zalévat vodou pohnojené rostliny.

Zálivkou – Vylouhujte či protřepejte hnojivo ve vodě. Zalijte kolem rostliny.Postřikem – Z připravené zálivky si můžete vzít “VODU PLNOU ŽIVIN”  a aplikovat ji postřikem na listy rostlin. Nerozložené hnojivo na dně nádoby se zálivkou použijte na půdu kolem rostlin.

Koncentrace zálivky

Hnojení trávníku

Posypte rovnoměrně trávník rozhozem rukou, nebo rozhazovačem hnojiv. Použijte 4x za rok v koncentraci 1L hnojiva na cca 25 metrů čtverečních.

Více informací na https://hnojik.cz/hnojeni-travniku/

Základní pravidla na závěr

Vždy je lepší hnojit méně než více. U Hnojíku v žádném z případů neriskujete spálení rostlin. Ve slabé vrstvě se hnojivo lépe rozkládá, nenechávejte hnojivo hnít v silné vrstvě. S Hnojíkem je hnojení jednoduché, snadné a bezpečné. Dodržujte četnost hnojení dle tabulky než získáte vlastní zkušenost u svých rostlin a zjistíte, co jim nejvíce vyhovuje. Hnojivo uskladňujeme v suchu a vydrží Vám pak po mnoho let.

Přidejte se k nám do Facebookové skupiny “Máme rádi Hnojík” a čtěte spokojené recenze zákazníků, nebo se ptejte na jejich názory a rady o Hnojíku.