Chitin

co je to

Chitin

Chitin je látka, která vyvyšuje náš hmyzí trus nad ostatní hnojiva. Jedlý hmyz použivá vláknitý materiál Chitin k vytvoření struktury svých exoskeletonů. Chitin lze nalezt v exoskeletonu hmyzu, skořápkách korýšů a dokonce i v křídlech šupin motýla. V celém světě hmyzu se používají různé upravené verze chitinu, které umožňují mít například silný exoskelet brouka a také je lze použít k vytvoření pružných těl viditelných u housenek. Do našeho hmyzího trusu přimícháváme zbytky exoskeletonů moučných čevů (svlečky), které obsahují zmíněný chitin. Ten pomáhá rostlinám bránít se před škůdci a patogeny. Ze zkušenosti zákazníků můžeme potvrdit, že chrání rostliny před mšicemi, molicemi, dřepčíkem, lalokonoscem, sviluškám, smutnicím, trásněnkami, puklicemi i vlnatkám. Další škůdci otestovaní v roce 2002 jsou mravenci a slimácí s 95% účinnosti.

Chitin 100% přírodní látka s repelentními účinky na hmyz, který okusuje rostliny. Je známo, že chitin ničí nematody živící se kořeny a jejich vajíčka, jakož i houbové patogeny v kořenové zóně. Jakmile rostliny detekují chitin v půde, reagujie jako by “snědly hmyz”. To způsobí, že se rostlina chrání tím, že produkuje více stonkového a listového mateirálu a vylučuje sekundární metabolity, aby zahnala škůdce a potogeny. To znamená, že chitin vytváří autoimunitní reakci, která působí na rostliny jako vakcína. Signalizuje rostlině, aby produkovala přírodní toxiny, které odrazí svého nepřítele, jako jsou škůdci a plísňové patogeny. Americká agentura pro ochranu životního prostředí uvádí, že se zdá, že chitin reguluje patogení hlístice stimulací růstu určitých přírozene se vyskytujících mikroorganismů v půde, které zase uvolňují látky, které ničí patogenní hlístice a jejich vajíčka. Ačkoliv chitin není rozpustný ve vodě, tak ho rozkládají ryzospherní (kořenové) bakterie tak, aby ho mohla rostlina vstřebat.

Díky Chitinu, který je v našem hnojivu obsažen díky červím svlečkům, se rostliny brání  parazitům. 100% vás zbaví mšic a molic do druhé zálivky rostliny a zdá se že účinkuje i na další nepříjemné hmyzí žrouty úrody. Snažíme se podporovat zákazníky co mají nepříjemné hmyzí návštěvníky k vyzkoušení naše hnojiva, abychom se o jeho účinku na další cizopasníky dověděli do budoucna více.