Postřik na mšice

s hnojíkem

Postřik na mšice

Obsah článku

Mšice

Mšice jsou polokřídlý hmyz, který ne vždy musí znamenat nebezpečí pro Vaše rostliny. Mnoho druhů z nich však nepříjemní na zahrádce či v květináčích jsou a mohou vysát rostlinám tolik šťávy, že se to negativně projeví na zdraví rostlin.  

Mravenci a mšice

Mšice se často nacházení v blízkosti mravenců, kteří se specializují na jejich chov, protože tím jak se mšice snaží vysát Vaše rostliny, zbývá přebytek nestráveného cukru na jejich zadečcích. Tuto hustou sladkou medovici mravenci “dojí” a ušetří tím spoustu práce se sháněním svého vlastního cukru. Proto se velice často zbavíte i mravenců, pokud se zbavíte mšic.

Mravenci jsou vážně skvělí hospodáři v chovu mšic. Často je přenášejí na ty nejlepší rostliny aby měli co nejlepší výnos a také mšice čistí a chrání před predátory.

Existují i takové druhy mravenců, kteří vajíčka mšic opatrují přes zimu ve svém mraveništi a starají se o jejich larvy. Chov je často velice sofistikovaný a mravenci si své dojné mšice umí patřičně vycvičit.  Například poklepem tykadélka přimějí mšici  vylučovat medovici, nebo zastřihávat křídla, aby je nenapadlo uletět.

Hnojivo Hnojík

 

 

 

Co proti mšicím

Hmyzí trus má unikání vlastnost v tom, že obsahuje Chitin. To žádné jiné hnojivo nenabízí. Chitin vstřebává rostlina spolu s živinami svými kořeny a přemění ho v Chitanázu. Chitanázu následně uvolňuje listy, což spolehlivě odežene všechny mšice, které na rostlině máte. U nás se mšice ze zjevných důvodů nevyskytují, ale máme nadšené reakce od našich zákazníků, kteří v boji se mšicemi úšpěšně zvítezili a svou spokojenost s HNOJÍKEM šíří do dalších zakázek.

Nejodolnější se jeví mšice černé. Tam bylo potřeba použít i svlečky. Ty se použijí jednorázově na 3 aplikace a následně stačí již jen samotný Hnojík.

 

Použít můžete libovolnou metodu aplikace. Pro začátek je vhodné udělat zálivku v konvičce. Dejte 5ml hnojiva na 1L vody do konvičky. Obsah promíchejte a nechte odstát. 30 min pro výluh je takové časové minimum. Pokud je to možné,  nechte odstát zálivku více hodin (klidně přes noc), aby se hnojivo více vylouhovalo. Poté znovu promíchejte před aplikací a následně zalijte zeminu kolem rostliny. Louhovaná zálivka, nebo o trochu  složitější na prípravu Hmyzí čaj jsou nejrychlejšími způsoby jak se s úspěchem zbavit škodlivých mšic. 

Pokud máte velký problém se mšicemi tak je třeba dostat Chitin co nejdřív ke kořenům. Pro rychlý účinek je dobré použití zálivky. Pokud již máte  vysazenou velikou zahradu a nechcete louhovat velké množství zálivky tak se spolehněte na posyp který důkladně prolejte. Oba způsoby Vás zbaví mšic a molic nadobro během následujících dnů. V průběru roku 2021 bylo zákazníky otestováno, že HNOJÍK  odpouzuje i lalokonosce, dřepčíky, krytonosce i trasněnky. V roce 2022 se budou testovat další.

Postřik proti mšicím

V takovém připadě použijte zálivku vícekrát za sebou, případně doplňte do výluhu svlečky. Dle zpětné vazby můžeme s jistotou tvrdit že hnojík s příměsí svlečků vyhnal všechny mšice ve všech případech.

Reference od spokojených odhaněček mšic.

02

Lepší pro životní prostředí

Podpoříte přirozený život v půdě a nebudete zbytečně zasolovat a znehodnocovat půdu.

07

Bez chemie

Vyhnete se chemickým postřikům a můžete do boji se mšicemi zapojit i své ratolesti.

04 1

Bezpečné pro lidi a zvířata

Veškerá prospěšná fauna bude prospívat a žádné domácí zvíře nepřijde k úhoně.