s hnojíkem

Proti mšicím bez chemie

Co proti mšicím?

Hmyzí trus má unikání vlastnost v tom, že obsahuje Chitin. To žádné jiné hnojivo nenabízí. Chitin vstřebává rostlina spolu s živinami svými kořeny a přemění ho v Chitanázu. Chitanázu následně uvolňuje listy, což spolehlivě odežene všechny mšice, které na rostlině máte. U nás se mšice ze zjevných důvodů nevyskytují, ale máme nadšené reakce od našich zákazníků, kteří v boji se mšicemi úšpěšně zvítezili a svou spokojenost s HNOJÍKEM šíří do dalších zakázek.

 

Co pomáhá proti mšicím?

Použít můžete libovolnou metodu aplikace. Pro začátek je vhodné udělat zálivku v konvičce. Dejte 5ml hnojiva na 1L vody do konvičky. Obsah promíchejte a nechte odstát. 30 min pro výluh je takové časové minimum. Pokud je to možné,  nechte odstát zálivku více hodin (klidně přes noc), aby se hnojivo více vylouhovalo. Poté znovu promíchejte před aplikací a následně zalijte zeminu kolem rostliny. Louhovaná zálivka, nebo o trochu  složitější na prípravu Hmyzí čaj jsou nejrychlejšími způsoby jak se s úspěchem zbavit škodlivých mšic. 

Pokud máte velký problém se mšicemi tak je třeba dostat Chitin co nejdřív ke kořenům. Pro rychlý účinek je dobré použití zálivky. Pokud již máte  vysazenou velikou zahradu a nechcete louhovat velké množství zálivky tak se spolehněte na posyp který důkladně prolejte. Oba způsoby Vás zbaví mšic a molic nadobro během následujících dnů. V průběru roku 2021 bylo zákazníky otestováno, že HNOJÍK  odpouzuje i lalokonosce, dřepčíky, krytonosce i trasněnky. V roce 2022 se budou testovat další.

Co dělat když zálivka nezabere!

Ve velice výjimečných případech se ozvalo několik zákaznic, že i přes zálivku měly mšice.  Bylo potřeba v jejich případě zálivku procedit přes tkaninu nebo silonku, aby se vzala jen voda bez hnojiva a ta se použila jako postřik na listy rostlin. Tento způsob aplikace zabral i u těchto zákaznic. Jednalo se o Chilli papričky a Ibišek. Zatím nevíme proč takové výjimečné případy existují. Někomu funguje i posyp, dalším zálivka a někteří se bez postřiku neobšeli. Rozhodně se však všichni mšic zbavili. Jen někdy bylo třeba více trpělivosti.

Reference od spokojených odhaněček mšic.

co pomáhá proti mšicím
hnojivo proti mšicím

Proti mšicím bez chemie s HNOJÍK.CZ z následujících důvodů.

02

Lepší pro životní prostředí

Podpoříte přirozený život v půdě a nebudete zbytečně zasolovat a znehodnocovat půdu.

07

Bez chemie

Vyhnete se chemickým postřikům a můžete do boji se mšicemi zapojit i své ratolesti.

04 1

Bezpečné pro lidi a zvířata

Veškerá prospěšná fauna bude prospívat a žádné domácí zvíře nepřijde k úhoně.