s hnojíkem

Proti mšicím bez chemie

Co proti mšicím?

Hmyzí trus má unikání vlastnost v tom, že obsahuje Chitin. To žádné jiné hnojivo nenabízí. Chitin vstřebává rostlina spolu s živinami svými kořeny a přemění ho v Chitanázu. Chitanázu následně uvolňuje listy, což spolehlivě odežene všechny mšice, které na rostlině máte. U nás se mšice ze zjevných důvodů nevyskytují, ale máme nadšené reakce od našich zákazníků, kteří v boji se mšicemi úšpěšně zvítezili a svou spokojenost s HNOJÍKEM šíří do dalších zakázek.

 

Co pomáhá proti mšicím?

Použít můžete libovolnou metodu aplikace. Pro začátek je vhodné udělat zálivku v konvičce. Dejte 5ml hnojiva na 1L vody do konvičky. Obsah promíchejte a nechte odstát. 30 min pro výluh je takové časové minimum. Pokud je to možné,  nechte odstát zálivku více hodin (klidně přes noc), aby se hnojivo více vylouhovalo. Poté znovu promíchejte před aplikací a následně zalijte zeminu kolem rostliny. Louhovaná zálivka, nebo o trochu  složitější na prípravu Hmyzí čaj jsou nejrychlejšími způsoby jak se s úspěchem zbavit škodlivých mšic. 

Pokud máte velký problém se mšicemi tak je třeba dostat Chitin co nejdřív ke kořenům. Pro rychlý účinek je dobré použití zálivky. Pokud již máte  vysazenou velikou zahradu a nechcete louhovat velké množství zálivky tak se spolehněte na posyp který důkladně prolejte. Oba způsoby Vás zbaví mšic a molic nadobro během následujících dnů. V průběru roku 2021 bylo zákazníky otestováno, že HNOJÍK  odpouzuje i lalokonosce, dřepčíky, krytonosce i trasněnky. V roce 2022 se budou testovat další.

Co dělat když zálivka nezabere!

V takovém připadě použijte zálivku vícekrát za sebou, případně doplňte do výluhu svlečky. Dle zpětné vazby můžeme s jistotou tvrdit že hnojík s příměsí svlečků vyhnal všechny mšice ve všech případech.

Reference od spokojených odhaněček mšic.

02

Lepší pro životní prostředí

Podpoříte přirozený život v půdě a nebudete zbytečně zasolovat a znehodnocovat půdu.

07

Bez chemie

Vyhnete se chemickým postřikům a můžete do boji se mšicemi zapojit i své ratolesti.

04 1

Bezpečné pro lidi a zvířata

Veškerá prospěšná fauna bude prospívat a žádné domácí zvíře nepřijde k úhoně.